Bu yazımızda sizlere ısı pompası ile ilgili hazırlanmış beğendiğimiz videoları paylaşmak istiyoruz. Videoları sitemize eklerken gruplandırarak ekledik. Sizler için en kaliteli videoları eklemeye çalıştık. Bu nedenle yabancı dille hazırlanmış videoları da açıklamalarıyla birlikte sitemize ekledik. Videoları eklerken gruplandırma yaparak ekledik. Bu sayede anlaşılmasını kolaylaştırmak istedik.

Eklediğimiz tüm videolar Youtube sitesinden eklenmiştir. Youtube da açıklama kısmında yazan ingilizce açıklamaları türkçeleştirerek işinizi kolaylaştırmak istedik.

Beğendiğimiz videolar serisi – 1

1- What is heat pump ? – (ısı pompası nedir?)

Bu kısa videoda sudan havaya ısı pompasının nasıl çalıştığı anlatılmaktadır.


2- How Does A Heat Pump Work? (ısı pompası nasıl çalışır?)

Bu videoda Larry Hacker ısı pompasının ısıtma ve soğutmada ev ortamında nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.


3- How Does a Heat Pump Work? (ısı pompası nasıl çalışır animasyon)

Bu animasyon çalışmasında ısı pompası uzmanı Rexpert, split sistem hava kaynağı ısı pompasının temel çalışmasını açıklıyor. Bu genel ilkeler her türlü klima ve soğutma sistemlerine uygulanabilmektedir.


4- Air conditioner vs Heat Pump – (Klima mı ısı pompası mı?)

Bu 2009 tarihli videoda sunucu klima ile ısı pompasını çeşitli özelliklerine göre karşılaştırıyor. Farklarını ve tercih sebeplerini nedenleriyle açıklıyor


5- How to Install a Heat Pump for Heating & Cooling – (ısı pompası kurulumu nasıl yapılır?)

Bu videoda sıhhi tesisat ve ısıtma uzmanı Richard Trethewey’in boru içermeyen bir eve nasıl ısı pompası taktığını izleyebilirsiniz. Sistemin tüm ev için verimli ısıtma ve soğutma sağladığını göreceksiniz.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.